Միրզոյանը, Բլինկենը և Բայրամովը համաձայնել են լրացուցիչ ջանքեր ներդնել՝ խաղաղության համաձայնագրի կնքման ուղղությամբ
Սեպտեմբերի 26-ին Նյու Յորքում ՄԱԿ գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի նախաձեռնությամբ և մասնակցությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հանդիպումը: Հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:
«Կողմերը համաձայնել են ներդնել լրացուցիչ ջանքեր «Խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին» համաձայնագրի՝ ամենասեղմ ժամանակահատվածում կնքման ուղղությամբ։
Կողմերը շնորհակալություն են հայտնել ԱՄՆ պետքարտուղարին հանդիպումը կազմակերպելու համար»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Пресс-релиз по итогам организованной Государственным секретарем США встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана
26 сентября в Нью-Йорке на полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН по инициативе и при участии Госсекретаря США Энтони Блинкена состоялась встреча министра иностранных дел Республики Армения Арарата Мирзояна и министра иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхуна Байрамова.
Стороны договорились приложить дополнительные усилия в направлении заключения договора «Об установлении мира и межгосударственных отношений» в кратчайшие сроки.