Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպել է Քուվեյթի թագաժառանգին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՄԱԿ-ի Գլխավոր վեհաժողովի 79-րդ նստաշրջանի շրջանակում հանդիպել է Քուվեյթի Պետության թագաժառանգ շեյխ Սաբահ Խալեդ Ալ-Համադ աս-Սաբահին: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Քուվեյթի միջև համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, կողմերը կարևորել են առևտրատնտեսական և բիզնես կապերի ընդլայնումն ու այդ ուղղությամբ երկու երկրների կառավարությունների հետևողական աշխատանքը:
ՀՀ վարչապետը և Քուվեյթի թագաժառանգը հեռանկարային են համարել տնտեսության, ենթակառուցվածքների, զբոսաշրջության, առողջապահության, կրթության ոլորտներում համատեղ ծրագրերի իրականացումը: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել աշխատանքները միջգերատեսչական մակարդակում:
Քուվեյթի պետության թագաժառանգը կարևորել է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության ապահովման ուղղությամբ Հայաստանի քայլերը և հայտնել իր երկրի աջակցությունն այդ գործընթացին:
Այդ համատեքստում վարչապետը ներկայացրել է ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծն ու դրա սկզբունքները»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Состоялась встреча премьер-министра Республики Армения и наследного принца Государства Кувейт
На полях 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с наследным принцем Государства Кувейт, Его Превосходительством шейхом Сабахом аль-Халидом ас-Сабахом.
Собеседники обсудили вопросы развития сотрудничества между Арменией и Кувейтом. В частности, стороны подчеркнули важность расширения торгово-экономических и деловых связей и последовательной работы правительств двух стран в этом направлении.
Премьер-министр Армении и наследный принц Кувейта назвали перспективной реализацию совместных программ в сферах экономики, инфраструктуры, туризма, здравоохранения и образования. Была достигнута договоренность о продолжении работы на межведомственном уровне.
Наследный принц Государства Кувейт подчеркнул важность шагов Армении по обеспечению мира и стабильности в регионе и выразил поддержку своей страны этому процессу.
В этом контексте премьер-министр представил разработанный правительством Республики Армения проект “Перекресток мира” и его принципы.