Վարչապետն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Բրազիլիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆաբիո Վազ Պիտալուգային: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը կարևորել է Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության զարգացումը տարբեր ուղղություններով և նշել, որ չնայած երկու երկրների միջև աշխարհագրական հեռավորությանը՝ դրա համար առկա է մեծ ներուժ: Նիկոլ Փաշինյանն անհրաժեշտ է համարել կոնկրետ նախագծերի մշակումն ու դրանց իրականացման գործում համատեղ հետևողական աշխատանքը:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են Հայաստան-Բրազիլիա համագործակցության օրակարգին, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության այլ հարցերի»,-նշված է հաղորդագրությունում։

Премьер-министр Пашинян принял посла Бразилии в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Федеративной Республики Бразилия в Республике Армения Фабио Ваза Питалугу.
Премьер-министр подчеркнул важность развития сотрудничества Армения-Бразилия по различным направлениям и отметил, что для этого существует большой потенциал, несмотря на географическую удаленность двух стран. Никол Пашинян подчеркнул необходимость разработки конкретных проектов и последовательной совместной работы по их реализации.
Собеседники коснулись повестки сотрудничества Армения-Бразилия, а также других вопросов регионального значения.