Անհնազանդության ակցիաներ Երևանում (լուսանկարներ)
Այսօր Երևանում և մարզերում խաղաղ անհնազանդության ակցիաներ էին, որոնց ընթացքում քաղաքացիները արգելափակում էին ճանապարհների երթևեկությունը և իրազեկման երթեր անցկացնում։ Առավոտյան ակցիաներին միացել էր նաև Բագրատ Սրբազանը, որը երեկվա հանրահավաքից հետո կառավարական առանձնատան մոտ հայտարարել էր ակցիաներ անելու մասին։
Ըստ «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման՝ ակցիաների ժամանակ ոստիկանական բաժանմունքներ էին բերման ենթարկվել 285 քաղաքացի, որոնք բոլորն այժմ ազատ են արձակվել։
Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը հայտարարեց, որ այսօր ավտոերթով գնալու են Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր, գիշերելու են այնտեղ, որպեսզի վաղը՝ մայիսի 28-ին, Հաաստանի առաջին հանրապետության անկախության օրը լինեն հուշահամալիրում։

В Ереване прошли акции неповиновения (фото)
27 мая в Ереване и других городах страны прошли акции мирного неповиновения, в ходе которых граждане перекрывали улицы и оповещали о своих дальнейших действиях. Утром к участникам акций присоединился лидер движения “Тавуш во имя Родины” архиепископ Баграт Галстанян.
По данным представителей движения, в отделения полиции были доставлены 285 граждан, которые чуть позже были отпущены.
Архиепископ Галстанян заявил, что 27 мая состоится автошествие к момериалу в Сардарапате, где участники движения “Тавуш во имя Родины” проведут ночь, чтобы утром 28 мая отметить День Первой Республики Армения.