Տեղի է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի և Սեյեդ Ալի Խամենեիի հանդիպումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Թեհրանում հանդիպում է ունեցել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյեդ Ալի Խամենեիի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի պաշտոնական կայքից։
Վարչապետը ցավակցություն է հայտնել ԻԻՀ նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիի, Արտաքին գործերի նախարար Ամիր Հոսեյն Աբդոլլահիանի և նրանց ուղեկցող անձանց զոհվելու կապակցությամբ: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ԻԻՀ նախագահի և ԱԳ նախարարի հետ շփումներից ունի ջերմ հիշողություններ և նշել, որ Հայաստանի Հանրապետությունը և ժողովուրդը Իրանի Իսլամական Հանրապետության համար դժվարին այս ժամանակահատվածում նեցուկ են լավ բարեկամ և հարևան պետությանն ու ժողովրդին։
Սեյեդ Ալի Խամենեին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին Իրանի համար այս դժվարին ժամանակահատվածում այցելելու և հարգանքի տուրքի միջոցառմանը մասնակցելու համար:
Զրուցակիցները համոզմունք են հայտնել, որ Հայաստանը և Իրանը կշարունակեն ջերմ ու բարեկամական հարաբերությունների զարգացմանը և ընդլայնմանն ուղղված քայլերը` ի նպաստ երկու պետությունների և ժողովուրդների առաջընթացի:

Состоялась встреча Никола Пашиняна и Сейеда Али Хаменеи
Премьер-министр Никола Пашиняна в Тегеране провел встречу с Верховным лидером Исламской революции Аятоллой Сейедом Али Хаменеи.
Премьер-министр выразил соболезнования в связи с гибелью президента Ирана Сейеда Эбрахима Раиси, министра иностранных дел Хосейна Амира Абдоллахиана и сопровождавших их лиц. Никол Пашинян отметил, что хранит теплые воспоминания о контактах с президентом и министром иностранных дел ИРИ, и отметил, что Республика Армения и ее народ в этот тяжелый для Исламской Республики Иран период рядом с дружественным соседним государством и народом.
Сейед Али Хаменеи поблагодарил премьер-министра за визит в этот трудный для Ирана период и за участие в официальном мероприятии, чтобы отдать дань уважения.
Собеседники выразили уверенность, что Армения и Иран продолжат шаги, направленные на развитие и расширение теплых и дружественных отношений на благо прогресса обоих государств и народов.