Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել ՀՀ ԶՈՒ դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունը, թե իբր ապրիլի 8-ին՝ ժամը 23։35-23։45-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել սահմանագոտու հարավարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
«Միևնույն ժամանակ Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն ապրիլի 8-ին՝ ժամը 22:50-ին, Արավուսի (Սյունիքի մարզ), ժամը 22:55-ին Խոզնավարի (Սյունիքի մարզ) հատվածում կրակ են բացել ՀՀ ԶՈՒ դիրքերի ուղղությամբ»,- նշվում է հաղորդագրությունում:

Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 8 апреля в период с 23:35 по 23:45 подразделения ВС Армении вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в юго-восточной части пограничной зоны, не соответствует действительности.
В то же время министерство обороны Республики Армения сообщает, что подразделения ВС Азербайджана 8 апреля в 22:50 в направлении села Аравус (Сюникская область) и в 22:55 в направлении села Хознавар (Сюникская область) открыли огонь по позициям ВС Армении.