Ադրբեջանը կրակ է բացել Վերին Շորժայի հայկական դիրքերի ուղղությամբ և ապատեղեկատվություն է տարածում
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունն այն մասին, թե փետրվարի 24-ին` ժամը 12:45-ի սահմաններում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
«Միևնույն ժամանակ, ՀՀ ՊՆ-ն հայտնում է, որ փետրվարի 24-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են կրակ բացել Վերին Շորժայի (Գեղարքունիքի մարզ) հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հայկական դիրքերի ուղղությամբ կրակ է բացվել հետևյալ կոորդինատներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքից՝

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям в Верин Шоржа
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что якобы 24 февраля около 12:45 подразделения ВС Республики Армения открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной части пограничной полосы, не соответствует действительности.
В тоже самое время МО РА сообщает, что 24 февраля около 12:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным в районе Верин Шоржа (Гегаркуникская область). Огонь по армянским позициям был открыт с азербайджанской позиции, расположенной по координатам: