Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Փարիզ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի հետ, երկօրյա աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիա: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Այսօր նախատեսված է վարչապետի հանդիպումը Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ:
Երեկոյան ՀՀ վարչապետը և Ֆրանսիայի նախագահը Աննա Հակոբյանի եւ Բրիջիտ Մակրոնի հետ Փարիզի պանթեոնում ներկա կգտնվեն Դիմադրության շարժման հայազգի հերոս Միսաք Մանուշյանի և կնոջ՝ Մելինե Մանուշյանի աճյունների՝ Ֆրանսիայի մեծագույն գործիչների Պանթեոնում ամփոփելու արարողությանը:
Այսօր Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա նաև Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի հետ:
Այցի շրջանակում նախատեսված են հանդիպումներ Ֆրանսիայի վարչապետ Գաբրիել Ատալի, Փարիզի քաղաքապետ Անն Իդալգոյի հետ»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Премьер-министр Пашинян вместе с супругой с рабочим визитом прибыл в Париж
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян с двухдневным рабочим визитом прибыл во Францию.
Сегодня запланирована встреча премьер-министра с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
Вечером премьер-министр Армении и президент Франции вместе с Анной Акопян и Брижит Макрон будут присутствовать на церемонии перезахоронения в Пантеоне выдающихся людей Франции останков героя Движения Сопротивления с армянскими корнями Мисака Манушяна и его супруги Мелине Манушян.
Сегодня Никол Пашинян также проведет встречу с председателем Сената Франции Жераром Ларше.
В рамках визита запланированы встречи Никола Пашиняна с премьер-министром Франции Габриэлем Атталем, мэром Парижа Анн Идальго.