Տեղի է ունեցել Հայաստանի և Իրաքի վարչապետների հանդիպումը
Մյունխենում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Իրաքի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի ու Մոհամմեդ Շիա Սուդանիի հանդիպումը: Այս մասին հաղորդում են վարչապետի աշխատակազմից։
Զրուցակիցները կարևորել են Հայաստան-Իրաք բազմաոլորտ համագործակցությունը և ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը: Այդ առումով, ընդգծվել է Իրաքի նախագահի` նախորդ տարի Հայաստան կատարած այցի և առաջիկայում ՀՀ նախագահի` Իրաք նախատեսվող այցի կարևորությունը:
Մտքեր են փոխանակվել նաև տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ:

Состоялась встреча премьер-министров Армении и Ирака
В Мюнхене состоялась встреча премьер-министров Армении и Ирака Никола Пашиняна и Мухаммеда Шиа ас-Судани.
Собеседники подчеркнули важность многоотраслевого сотрудничества между Арменией и Ираком и последовательной реализации достигнутых договоренностей. В этой связи была подчеркнута важность прошлогоднего визита президента Ирака в Армению и предстоящего визита президента Республики Армения в Ирак.
Состоялся также обмен мыслями относительно вопросов регионального значения, а также представляющих взаимный интерес других тем.