Վարչապետը Մյունխենում ՎԶԵԲ նախագահի հետ քննարկել է երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի նախագահ Օդիլ Ռենո-Բասսոյին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը կարևորել է ՎԶԵԲ տարեկան ժողովն այս տարվա մայիսին Երևանում անցկացելու որոշումը և վստահություն հայտնել, որ այն կանցնի բարձր մակարդակով:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է ՀՀ կառավարության և ՎԶԵԲ-ի միջև ձևավորված սերտ և արդյունավետ համագործակցությունը, ինչի արդյունքում մեր երկրում տարբեր ոլորտներում իրականացվում են բազմաթիվ ծրագրեր: Վարչապետի խոսքով՝ այդ փոխգործակցությունը նպաստել է նաև ՀՀ տնտեսության կայունությանն ու զարգացմանը:
ՎԶԵԲ նախագահը ևս գոհունակություն է հայտնել ՀՀ կառավարության հետ փոխգործակցությունից և հավելել, որ իրականացվող համատեղ ծրագրերը շարունակաբար ընդլայնվում են:
Տիկին Բասսոն կարևորել է ենթակառուցվածքների զարգացման, ճանապարհաշինության, մասնավոր հատվածի և այլ ուղղություններով ծրագրերի իրականացումը և նշել, որ ՎԶԵԲ-ը պատրաստ է ընդլայնել երկկողմ փոխգործակցությունը:

Премьер-министр Пашинян обсудил с президентом ЕБРР вопросы двустороннего сотрудничества
На полях Мюнхенского форума по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) Одиль Рено-Бассо.
Премьер-министр отметил важность решения провести годовое собрание ЕБРР в мае текущего года в Ереване и выразил уверенность, что оно пройдет на высоком уровне.
Никол Пашинян подчеркнул сложившееся между правительством Республики Армения и ЕБРР тесное и эффективное сотрудничество, в результате которого в нашей стране реализуется множество программ в различных сферах. По словам премьер-министра, это сотрудничество также способствовало стабильности и развитию экономики Республики Армения.
Президент ЕБРР также выразил удовлетворение сотрудничеством с правительством Республики Армения и добавил, что реализуемые совместные программы постоянно расширяются.
Г-жа Бассо подчеркнула важность реализации проектов в сфере развития инфраструктуры, дорожного строительства, частного сектора и в других направлениях, а также отметила, что ЕБРР готов расширять двустороннее сотрудничество.