ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ. ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը, թե փետրվարի 12-ին` ժամը 20։50-23:40 ընկած ժամանակահատվածում, Հայաստանի Հանրապետության ԶՈՒ ստորաբաժանումներն իբր կրակ են բացել սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են Պաշտպանության նախարարությունից։
Հիշեցնենք, Պաշտպանության նախարարությունն առավոտյան հայտնեց, որ Սյունիքի մարզի Ներքին Հանդի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կրակի հետևանքով հայկական կողմը, նախնական տվյալներով, ունի 2 զոհ և վիրավորներ:

ВС РА не открывали огонь по азербайджанским позициям – МО
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что 12 февраля в период с 20:50 до 23:40 подразделения ВС Республики Армения якобы вели огонь по азербайджанским позициям, расположенным в северо-восточной части пограничной зоны, не соответствует действительности. Об этом сообщает министерство обороны РА.
Утром МО сообщило, что вследствие обстрела азербайджанскими вооруженными силами участка Неркин Анд Сюникской области с армянской стороны, по предварительным данным, есть двое погибших и раненые.