Փաշինյանը և Ղարիբաշվիլին ստորագրել են Հայաստանի և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատման հռչակագիր
Հայաստանի և Վրաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Իրակլի Ղարիբաշվիլիի գլխավորությամբ Թբիլիսիում տեղի ունեցած Հայաստանի և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի շրջանակում ստորագրվել են երկկողմ փաստաթղթեր: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Նիկոլ Փաշինյանը և Իրակլի Ղարիբաշվիլին ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև տնտեսական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 13-րդ նիստի» արձանագրությունը և «Հայաստանի Հանրապետության և Վրաստանի միջև ռազմավարական գործընկերության հաստատման մասին» հռչակագիրը:
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը և Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Իլյա Դարչիաշվիլին ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Վրաստանի կառավարության միջև դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և հյուպատոսական հիմնարկների անձնակազմի ընտանիքի անդամների կողմից վարձատրվող գործունեություն իրականացնելու մասին» համաձայնագիր:
Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը և Վրաստանի շրջակա միջավայրի պաշտպանության և գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Թենգիզ Նասարիձեն ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարության և Վրաստանի շրջակա միջավայրի պահպանության և գյուղատնտեսության նախարարության միջև գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:
Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աշոտ Սմբատյանը և Վրաստանի բռնազավթված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Տամիլա Բարկալաիան ստորագրել են «Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության և Վրաստանի բռնազավթված տարածքներից ներքին տեղահանված անձանց, աշխատանքի, առողջապահության և սոցիալական հարցերի նախարարության միջև աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում համագործակցության մասին» փոխըմբռնման հուշագիր:

Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили подписали декларацию об установлении стратегического партнерства между Республикой Армения и Грузией
В рамках состоявшегося в Тбилиси под совместным председательством премьер-министров Армении и Грузии Никола Пашиняна и Ираклия Гарибашвили очередного заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией были подписаны двусторонние документы.
Никол Пашинян и Ираклий Гарибашвили подписали Протокол 13-го заседания Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству между Республикой Армения и Грузией и декларацию “Об установлении стратегического партнерства между Республикой Армения и Грузией”.
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Грузии Илья Дарчиашвили подписали “Соглашение между правительством Республики Армения и правительством Грузии об осуществлении оплачиваемой деятельности членами семей сотрудников дипломатических представительств и консульских учреждений”.
Заместитель министра экономики Республики Армения Арман Ходжоян и заместитель министра охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии Тенгиз Насаридзе подписали меморандум о взаимопонимании “О сотрудничестве между министерством экономики Республики Армения и министерством охраны окружающей среды и сельского хозяйства Грузии в области сельского хозяйства”.
Чрезвычайный и Полномочный посол Республики Армения в Грузии Ашот Смбатян и заместитель министра по делам вынужденно перемещенных с оккупированных территорий лиц, труда, здравоохранения и социальных вопросов Тамила Баркалая подписали меморандум о взаимопонимании “О сотрудничестве между министерством труда и социальных вопросов Республики Армения и министерством по делам вынужденно перемещенных с оккупированных территорий лиц, труда, здравоохранения и социальных вопросов в области труда и социальной защиты”.