Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում ԱՄՆ արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը գոհունակությամբ ընդգծել է հայ-ամերիկյան հարաբերությունների դինամիկ բնույթը և նշել, որ երկկողմ ակտիվ երկխոսությունը նպաստում է փոխգործակցության հետևողական զարգացմանը: Նիկոլ Փաշինյանը բարձր է գնահատել ԱՄՆ ջանքերը՝ Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում և կարևորել դրա շարունակականությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան համագործակցության օրակարգին վերաբերող, ինչպես նաև երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Премьер-министр Пашинян принял посла США в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Республике Армения Кристину Куинн.
Премьер-министр с удовлетворением подчеркнул динамичный характер армяно-американских отношений и отметил, что активный двусторонний диалог способствует последовательному развитию взаимодействия. Никол Пашинян высоко оценил усилия США в процессе нормализации армяно-азербайджанских отношений и подчеркнул важность их продолжения.
В ходе встречи были обсуждены вопросы повестки армяно-американского сотрудничества, а также представляющие взаимный интерес другие темы.