Ազգային ժողովը կհյուրընկալի ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանը
Նոյեմբերի 18-20-ը Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը կհյուրընկալի Եվրոպայի անվտանգության եւ համագործակցության կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի աշնանային նստաշրջանը՝ «ԵԱՀԿ-ն ճգնաժամի պահերին. Խորհրդարանական վեհաժողովի դերը ներքին եւ արտաքին մարտահրավերները հակազդելու գործում» խորագրի ներքո: Այս մասին հայտնում է ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության վարչությունը։
«Հայաստանը հունիսի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի անունից պաշտոնական նամակով դիմել էր ԵԱՀԿ ԽՎ նախագահին եւ գլխավոր քարտուղարին՝ հայտնելով, որ Հայաստանի խորհրդարանը պատրաստ է աշնանային նստաշրջանն անցկացնել Երեւանում:
Հայաստանում կհյուրընկալվեն կառույցի 57 անդամ պետությունների պատվիրակությունների շուրջ 300 պատգամավորներ: Կքննարկվեն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանին առնչվող հարցեր: Նախատեսվում են նաեւ երկկողմ հանդիպումներ»,-նշված է հաղորդագրությունում։

НС РА примет осеннюю сессию ПА ОБСЕ
18-20 ноября в Национальном Собрании РА пройдет осенняя сессия Парламентской Ассамблеи Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ПА ОБСЕ) под девизом “ОБСЕ в моменты кризиса: роль Парламентской Ассамблеи в противодействии внутренним и внешним вызовам”.
13 июня Армения от имени Председателя НС РА направила официальное письмо Председателю и Генеральному секретарю ПА ОБСЕ, сообщив, что парламент Армении готов провести осеннюю сессию в Ереване.
Армения примет около 300 депутатов делегаций 57 государств-членов структуры. Будут обсуждены вопросы, связанные с регионом Южного Кавказа. Намечаются также двусторонние встречи.