Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Լիտվայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրիաս Պուլոկասին: Այս մասին հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Վարչապետը կարևորել է հայ-լիտվական հարաբերությունների շարունակական զարգացումը և ընդգծել երկկողմ փոխգործակցության դրական դինամիկան, որն արձանագրվել է վերջին տարիներին: Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ՀՀ կառավարությունը շահագրգիռ է Լիտվայի հետ տարբեր ուղղություններով ծրագրերի իրականացմամբ ու նոր նախագծերի քննարկմամբ: Վարչապետը շեշտել է նաև Լիտվայի աջակցությունը` Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը նպաստելու առումով:
Նիկոլ Փաշինյանը և դեսպան Պուլոկասը կարևորել են Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեի առաջիկա պաշտոնական այցը Հայաստան և համոզմունք հայտնել, որ այն նոր ազդակ կհաղորդի երկու երկրների միջև համագործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը:

Никол Пашинян принял посла Литвы в Армении
Премьер-министр Никол Пашинян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Литовской Республики в Республике Армения Андрюса Пулокаса.
Премьер-министр подчеркнул важность продолжительного развития армяно-литовских отношений и отметил положительную динамику двустороннего взаимодействия за последние годы. Никол Пашинян отметил, что правительство Армении заинтересовано в реализации программ и обсуждении новых проектов с Литвой в различных направлениях. Премьер-министр также подчеркнул поддержку Литвы в плане развития сотрудничества между Арменией и Европейским союзом.
Премьер-министр Пашинян и посол Пулокас отметили важность предстоящего официального визита премьер-министра Литвы Ингриды Шимоните в Армению и выразили уверенность, что это придаст новый импульс развитию и расширению сотрудничества между двумя странами.