Ստրասբուրգում կայացել է Նիկոլ Փաշինյանի և ԵԽ Գլխավոր քարտուղարի հանդիպումը
Ստրասբուրգում կայացել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Մարիա Պեյչինովիչ Բուրիչի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք վարչապետի պաշտոնական կայքից։
Հանդիպմանը քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակը, առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից օժանդակության հետագա քայլերը:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին վերաբերող հարցերի, կարևորվել է դրա շարունակականությունը:

В Страсбурге состоялась встреча Никола Пашиняна и Марии Пейчинович-Бурич
В Страсбурге состоялась встреча премьер-министра Никола Пашиняна с генеральным секретарей Совета Европы Марией Пейчинович-Бурич.
В ходе встречи была обсуждена гуманитарная ситуация, которая сложилась в результате вынужденного переселения более 100 тысяч наших соотечественников в Нагорный Карабах вследствие проводимой Азербайджаном политики этнической чистки, а также затронуты дальнейшие шаги помощи международного сообщества в решении существующих проблем.
Были затронуты происходящие в регионе развития, связанные с процессом урегулирования армяно-азербайджанских отношений вопросы, подчеркнута важность продолжения этого процесса.
Премьер-министр Пашинян возложил цветы к установленному перед штаб-квартирой Совета Европы армянскому хачкару.