Արցախից բռնի տեղահանված անձանց 99․3 տոկոսը հաշվառվել է
Հայաստանում հաշվառվել է Արցախից բռնի տեղահանված անձանց 99․3 տոկոսը: Այս մասին «Հումանիտար կենտրոնի» աշխատանքները ներկայացնելիս հայտնեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը:
Ժամանածների թիվը չի փոփոխվել, այն շարունակում է մնալ 100 հազար 632:
Բաղդասարյանի փոխանցմամբ՝ բռնի տեղահանված 76 հազար 692 արցախցիներ տեղավորվել են Հայաստանի տարբեր մարզերում։ Մասնավորապես` Արագածոտնի մարզում 4109 անձ է տեղավորվել, Արարատում` 18367, Արմավիրում` 8144, Գեղարքունիքում` 4895, Լոռիում` 4541, Կոտայքում` 22150, Շիրակում՝ 2168, Սյունիքում` 5438, Վայոց ձորում` 2303, Տավուշում` 3189։
Վարչապետի մամուլի քարտուղարը նաև նշեց, որ պետությունն արդեն աջակցել է շուրջ 58 հազար տեղահանվածների տեղավորման ու կեցության հարցում։

Зарегистрировано 99,3% насильственно перемещенных из Арцаха граждан
В Армении зарегистрировано 99,3% насильственно перемещенных из Арцаха граждан. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра РА Назели Багдасарян.
Число прибывших в Армению арцахцев осталось неизменным – 100.632. По словам Н.Багдасарян, 76.692 вынужденных переселенца размещены в различных областях Армении: 4109 – в Арагацотнской области, 18367 – в Араратской, 8144 – в Армавирской, 4895 – в Гегаркунике, 4541 – в Лори, 22150 – в Котайке, 2168 – в Шираке, 5438 – в Сюнике, 2303 – в Вайоц дзоре, 3189 – в Тавуше.