Կարմիր խաչը Արցախում շարունակում է որոնողական աշխատանքները
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն (ԿԽՄԿ) շարունակում է Արցախում մնացած մարդկանց որոնումը, որոնց թվում են տարեցները, հիվանդ և հաշմանդամություն ունեցող անձինք։ Հայտնում է ԿԽՄԿ-ն։
«Վերջին օրերին այցելությունների ընթացքում տրամադրել ենք սնունդ և հիգիենայի փաթեթներ, ինչպես նաև օգնել ենք երեք մարդկանց վերականգնել կապը ընտանիքի անդամների հետ։ Մարդկանց համար մեծ թեթևություն էր վերջապես խոսել իրենց հարազատների հետ, որոնք մինչ այդ պահը տեղեկություն չունեին իրենց գտնվելու վայրի մասին:
Այցելություններին մասնակցում են նաև մեր բժիշկները, որոնք գնահատել են խոցելի անձանց առողջական վիճակը՝ բժշկական կարիքները բավարարելու համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

МККК продолжает поисковые работы в Арцахе
Международный Комитет Красного Креста продолжает поиски оставшихся в Арцахе людей, среди которых есть пожилые, больные и имеющие инвалидность лица. Об этом сообщает МККК.
“Во время наших последних посещений мы предоставили им еду и предметы гигиены, а также помогли трем гражданам восстановить связь с членами семьи. Для людей было большим облегчением наконец-то поговорить со своими родственниками, которые до этого не имели никаких сведений об их местонахождении.
В наших поездках участвуют также наши врачи, которые помогают оценить состояние здоровья этих людей для удовлетворения их медицинских потребностей”,- говорится в сообщении.