Արցախից բռնի տեղահանվածները գալիս են Հայաստան (լուսանկարներ)
Արցախից բռնի տեղահանվածները գալիս են Հայաստան: Այս պահին նրանք Սյունիքի մարզի Կոռնիձոր բնակավայրում են: Այստեղ գործում է Կառավարության հիմնած հումանիտար կայանը, տեղում են նաև Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Նշենք, որ արցախցիները երեկվանից` սեպտեմբերի 24-ից սկսած` տեղափոխվում են Հայաստան:
Վերջին տվյալներով` սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:00 դրությամբ, ԼՂ-ից Հայաստան մուտք է գործել բռնի տեղահանված 6650 անձ:Նրանցից 5580-ի վերաբերյալ հաշվառման տվյալներն ամփոփված են, իսկ 1070-ի կարիքների գնահատումը նույնականացման փուլում է: Բոլոր նրանց, ովքեր չունեն կեցության նախապես որոշված վայր, կառավարությունն ապահովում է համապատասխան կեցավայրով:

Насильственное перемещенные арцахцы прибывают в Армению (фото)
Насильственно перемещенные жители Арцаха прибывают в Армению. На данный момент они находятся в населенном пункте Корнидзор Сюникской области. Здесь действует созданный правительством гуманитарный центр, и здесь же находятся представители армянского офиса Международного Комитета Красного Креста.
Отметим, что с 24 сентября арцахцы начали прибывать в Армению.
По состоянию на 17:00 25 сентября из Нагорного Карабаха в Армению прибыло 6650 насильственно перемещенных лиц. Данные 5580 из них уже зарегистрированы, оценка потребностей 1070 человек находится в процессе идентификации. Всех тех, кто не имеет заранее определенного места проживания, правительство обеспечивает соответствующим жильем.