ՀՅԴ-ն չի մասնակցի Երևանի ավագանու ընտրություններին
ՀՅԴ-ն նպատակահարմար չի գտնում Երևանի ավագանու ընտրություններին առանձնաբար իր համամասնական ցանկի առաջադրումը։ Այս մասին հայտնում են ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնից։
«Սեպտեմբերի 17-ին նախատեսվող Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի են ունենում Հայաստանի եւ Արցախի Հանրապետությունների, մեր ժողովրդի առջեւ ծառացած բարդ աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների եւ սպառնալիքների պայմաններում:
Այս հանգամանքներով պայմանավորված՝ ի սկզբանե ՀՅԴ մոտեցումը եղել է այն, որ ընդդիմությունը Երևանի ավագանու ընտրություններին պետք է մասնակցի մեկ միասնական ցանկով:
Քանի որ նախընթաց շրջանում այս ձևաչափը հնարավոր չեղավ կյանքի կոչել, Հ. Յ. Դաշնակցությունը նպատակահարմար չի գտնում Երևանի ավագանու ընտրություններին առանձնաբար իր համամասնական ցանկի առաջադրումը:
Առաջադրումներից եւ գրանցված թեկնածուների ծրագրերի հրապարակումից հետո հանդես կգանք հավելյալ հայտարարությամբ»,- նշված է հաղորդագրությունում։

ARF Will Not Participate in Yerevan Municipal Council Election
The Armenian Revolutionary Federation (ARF) today announced it will not field a separate list of candidates in the September 17 Yerevan Municipal Council election.
The ARF, in a statement, writes the party’s policy was to field candidates as part of a unified opposition alliance but that efforts to achieve such a bloc have failed to date.
Yesterday, former Yerevan mayor Hayk Marutyan announced his candidacy for the post of mayor. He’ll lead a list of candidates of the National Progress party.
Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan will head the list of the ruling Civil Contract party.
The newly created Mother Armenian movement, led by the parliamentary opposition Hayastan (Armenia) faction MP Andranik Tevanyan, will also field candidates in the municipal election.
Opposition blocs linked to former president Robert Kocharyan and Serzh Sargsyan have yet to announce whether they will participate in the election.