Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Վարչապետը նշել է, որ այսօրվա հանդիպումը տեղի է ունենում Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում խորացող հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում և կարևորել ստեղծված իրավիճակի և Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ խորհրդակցությունները:
Վարչապետը ներկայացրել է առկա առանցքային խնդիրների կարգավորման հարցում հայկական կողմի մոտեցումները»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Премьер-министр Никол Пашинян принял специального представителя министра иностранных дел РФ, российского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Игоря Ховаева.
Премьер-министр отметил, что сегодняшняя встреча проходит в условиях углубляющегося гуманитарного кризиса в Нагорном Карабахе, который возник в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора, и подчеркнул важность совещаний по сложившейся ситуации и процессу урегулирования армяно-азербайджанских отношений.
Премьер-министр представил подходы армянской стороны по урегулированию существующих ключевых проблем.