ԱԺ նախագահը ուրախությունից շփոթվեց. «Հակոբյան Ռուբիկի հեռախոսը միացրեք»
Քիչ առաջ Ազգային ժողովը 75 կողմ, 47 դեմ եւ 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց կառավարության ծրագիրը: Դեմ էին քվեարկել ԲՀԿ, ՀԱԿ, ՀՅԴ եւ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավորները:
Ծափողջույնների ներքո ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորեց կառավարությանը, իսկ պատգամավորներից շատերը, իրենց գործունեությունը համարելով ավարտված, աղմուկ-աղաղակով վեր կացան տեղից ու լքեցին դահլիճը, մինչդեռ կառավարության ներկայացրած օրակարգով գումարվել է ԱԺ արտահերթ նստաշրջան:
«Խնդրում եմ զբաղեցնել Ձեր տեղը: Հնարավորություն տվեք աշխատելու»,-պատգամավորներին հորդորում էր Հովիկ Աբրահամյանը:
Դրանից հետո արտահերթ նստաշրջանը սկսելու համար հայտարարվեց գրանցում եւ վարման կարգի վերաբերյալ խոսք խնդրեց «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը: Հավանաբար Հովիկ Աբրահամյանն այնքան էր ուրախացել կառավարության ծրագրի ընդունման փաստով, որ խոսափողը շփոթեց հեռախոսի հետ. «Հակոբյան Ռուբիկի հեռախոսը միացրեք»:

Спикер НС на радостях оговорился: “Включите телефон Рубика Акопяна”
Несколько минут назад Национальное Собрание 75-ю голосами “за”, 47-ю “против” и при одном воздержавшемся приняло программу правительства. Против проголосовали фракции “Процветающей Армении”, Армянского национального конгресса, АРФ Дашнакцутюн и “Наследия”.
Председатель Национального Собрания Овик Абрамян под алодисменты поздравил правительство. Между тем многие депутаты, посчитав свою деятельность завершенной, с шумом начали вставать с мест и покидать зал, хотя по представленной правительством повестке предстояло внеочередное заседание НС.
“Прошу вас занять свои места. Дайте возможность работать”,- призывал депутатов О.Абрамян.
После этого для начала работы внеочередного заседания была объявлена регистрация. Слово относительно порядка ведения заседания попросил депутат фракции “Наследие” Рубик Акопян. Спикер парламента, видимо, был до того рад принятию программы правительства, что перепутал микрофон с телефоном. “Включите телефон Рубика Акопяна”,- попросил г-н Абрамян.