Լեւոն Զուրաբյանը ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց, թե օր առաջ պետք է ազատվել իշխանություններից
Այսօր առավոտյան Ազգային ժողովում վերսկսվեց 2012-2017թթ. կառավարության գործունեության ծրագրի քննարկումը: ԱԺ ամբիոնից պատգամավորները ներկայացրեցին իրենց կարծիքը կառավարության ծրագրի վերաբերյալ:
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Զուրաբյանը ամբիոնից հայտարարեց, որ այսօր ոչ թե քննարկվում է կառավարության ծրագիրը, այլ նոր ձեւավորված կառավարության վստահության հարցը: Լեւոն Զոհրաբյանի խոսքով`այս կառավարության վստահության հարցը պետք է տեղափոխել նրա գործունեության տարածք եւ քննարկել այդ համատեքստում:
«Մի կառավարություն, որը կեղծել է 500-700 հազար ձայն, կարո՞ղ է հաշվետու լինել իր ժողովրդի առջեւ: Ոչ»,-ասաց Լեւոն Զուրաբյանը:
Ըստ պատգամավորին` չի կարելի վստահել մի կառավարության, որի վարած քաղաքականության շնորհիվ դրամի արհեստական արժեւորման արդյունքում, Կենտրոնական բանկի պահուստային ֆոնդից ծախսվել է 1 մլրդ դոլար, իսկ արտաքին պարտքը գնալով աճում է:
Լեւոն Զուրաբյանը նշեց, որ կառավարության գործունեության հետեւանքով ներքին արտադրողը ճնշվում է, եւ հովանավորվում են իշխանության մտերիմ շրջապատի օլիգարխները, հետեւաբար չի կարելի վստահել այդ կառավարությանը:
«Այս իշխանություններին ոչ միայն չի կարելի վստահել քաղաքացիների ճակատագիրը, այլեւ պետք է օր առաջ ազատվել նրանցից»,-ասաց Լեւոն Զուրաբյանը եւ ժողովրդին կոչ արեց այս կառավարության նկատմամբ վերաբերմունքն արտահայտել ՀԱԿ-ի առաջիկա հանրահավաքին մասնակցելով:

Левон Зурабян: “Необходимо как можно скорее избавиться от властей”
Сегодня утром в Национальном Собрании возобновилось обсуждение программы деятельности правительства на 2012-2017 гг. Депутаты с трибуны парламента высказали свое мнение относительно правительственной программы.
Руководитель парламентской фракции Армянского национального конгресса Левн Зурабян заявил, что сегодня идет обсуждение не программы правительства, а вопроса о вотуме доверия вновь сформированному кабинету министров. И этот вопрос, по словам Зурабяна, необходимо рассматривать в контексте деятельности правительства.
“Разве может правительство, сфальсифицировавшее 500-700 тысяч голосов, отчитываться перед своим народом? Нет”,- заявил Левон Зурабян.
По его словам, нельзя доверять правительству, политика которого была направлена на искусственное укрепление драма, в результате чего из резервного фонда Центрального банка было израсходовано 1 млрд долларов. Кроме того, отметил Зурабян, продолжает расти внешний долг.
Левон Зурабян отметил, что вследствие деятельности правительства на внутреннего производителя оказывается давление, тогда как близкие к властям олигархи пользуются покровительством. Поэтому действующему правительству доверять нельзя, добавил лидер фракции АНК.
“Этим властям не только нельзя доверить судьбу граждан, но и необходимо как можно скорее избавиться от них”,- сказал Левон Зурабян, призвав народ выразить свое отношение к правительству посредством участия в предстоящем митинге конгресса.