Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՍԴՀԿ ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության ներկայացուցիչներին՝ Կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանի գլխավորությամբ:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ Ն․ Փաշինյանը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ՍԴՀԿ-ի միջև համագործակցությունը և ընդգծել կուսակցության ներգրավվածությունը՝ արտախորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ համագործակցության խորհրդակցական ժողովին: Նիկոլ Փաշինյանը շեշտել է ՍԴՀԿ դերը Սփյուռքի համայնքներում և այս առումով կարևորել նման հանդիպումների միջոցով մեր հայրենակիցներին անհրաժեշտ տեղեկատվության փոխանցումը:
Համբիկ Սարաֆյանը ՍԴՀԿ աջակցությունն է հայտնել Կառավարությանը՝ երկրի առաջ ծառացած մարտահրավերների հաղթահարման գործում:
Զրուցակիցները քննարկել են առկա խնդիրների լուծմանն ու այդ ուղղությամբ իրականացվող քայլերին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр принял представителей Социал-демократической партии “Гнчакян”
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей Социал-демократической партии “Гнчакян” во главе с председателем Центрального управления Амбиком Сарафяном.
Премьер-министр отметил важность сотрудничества между правительством Республики Армения и Социал-демократической партией “Гнчакян” и подчеркнул участие партии в консультативной встрече по сотрудничеству с внепарламентскими политическими силами. Никол Пашинян подчеркнул роль Социал-демократической партии “Гнчакян” в общинах диаспоры и в этой связи отметил важность передачи посредством таких встреч необходимой информации нашим соотечественникам.
Амбик Сарафян выразил поддержку правительству в преодолении стоящих перед страной вызовов.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с решением существующих проблем, и предпринимаемые в этом направлении шаги.