Սամվել Ալեքսանյանը հրավիրում է ռեստորան. «Ոչ մեկդ էլ ծեծի չեք ենթարկվի, դուք կարող եք հանգիստ գալ մեր ռեստորան»
Ազգային ժողովում լրագրողները Սամվել Ալեքսանյանից հետաքրքրվեցին, արդյոք այն կարծիքին չէ, որ Հայաստանում ռեստորան գնալն այնքան էլ անվտանգ չէ` նկատի ունենալով ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին պատկանող «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրում կատարված վերջին միջադեպը:
«Ոչ մեկդ էլ ծեծի չեք ենթարկվի, դուք կարող եք հանգիստ գալ մեր ռեստորան ու ծեծի չեք ենթարկվի (նկատի ունի «Փարվանան»- հեղ.): «Հարսնաքար» էլ կարաք գնաք, նման դեպք չի լինի»,- ասաց Սամվել Ալեքսանյանը:
ԱԺ պատգամավորի կարծիքով, եթե մեկը «Հարսնաքարում» վատ բան է արել, չի նշանակում, որ ռեստորանի հետ կապված միշտ վատը պետք է ասվի: «Վատ բան են արել, դրա համար կպատժվեն: Այո, կպատժվեն, ես վստահ եմ, որ կպատժվեն»,- ավելացրեց Սամվել Ալեքսանյանը:
Ռուբեն Հայրապետյանն ու Սամվել Ալեքսանյանը մտերիմ ընկերներ են, եւ, այդ հանգամանքը նկատի ունենալով, Սամվել Ալեքսանյանից հետաքրքրվեցինք՝ արդյոք «Հարսնաքարի» ծեծկռտուքի հետ կապված խոսել է Ռ. Հայրապետյանի հետ: Պատգամավորը նշեց, թե հեռախոսով խոսել է, իսկ թե ինչ են խոսել` «գաղտնիք ա»:
«Ինքը շատ ուժեղ ջղայնացել ա այդ դեպքի կապակցությամբ: Ինքը ոչինչ չի պատրաստվում անել, օրենքը կանի: Այդ մարդկանց ոնց որ արդեն աշխատանքից ազատել ա»,- ավելացրեց Սամվել Ալեքսանյանը:
Նա նշեց, որ «Հարսնաքարի» մատուցողն ու անվտանգության աշխատակիցը, որոնք ծեծի են ենթարկել ՊՆ սպաներին, Ռուբեն Հայրապետյանի «բարեկամները չեն»:

Самвел Алексанян приглашает в свой ресторан: "Никто из вас не будет избит. Вы можете спокойно придти к нам"
В Национальном Собрании журналисты поинтересовались у депутата-предпринимателя Самвела Алексаняна, не считает ли он, что в Армении небезопасно ходить в ресторан, имея в виду последний инцидент в ресторанном комплексе "Арснакар", принадлежащем депутату НС Рубену Айрапетяну.
"Никто из вас не будет избит, вы можете спокойно придти в наш ресторан ("Парвана". – авт.). Вы и в "Арснакар" можете пойти, такого инцидента не будет",- заявил Самвел Алексанян.
По словам депутата, если в "Арснакаре" кто-то совершил плохой поступок, это не значит, что о ресторане надо говорить только в негативном плане. "Они плохо поступили и за это будут наказаны. Я уверен, что будут наказаны",- добавил Алексанян.
Рубен Айрапетян и Самвел Алексанян близкие друзья, и, учитывая именно это обстоятельство, мы поинтересовались у Самвела Алексаняна, говорил ли он со своим другом о драке в "Арснакаре". Оказалось, что коллеги разговаривали по телефону, но о чем шел разговор, Алексанян не сообщил, сказав, что "это секрет".
"В связи с этим он очень сильно рассердился и ничего не собирается делать, все будет по закону. Этих людей он, кажется, уже уволил",- добавил о Рубене Айрапетяне Самвел Алексанян.
Последний также отметил, что официант и сотрудник службы безопасности "Арснакара", жестоко избившие офицеров министерства обороны, "не родственники" Айрапетяна.