Հրաչյա Ռոստոմյանը չի ցանկանում մեկնաբանել
Այսօր սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար է նշանակվել սպորտում Գագիկ Ծառուկյանի «աջ ձեռքը»' Հրաչյա Ռոստոմյանը: Վերջինս որեւէ կերպ չի ցանկանում մեկնաբանել, թե ինչպես ստացվեց, որ լինելով Գագիկ Ծառուկյանի մտերիմը' պաշտոն ստացավ կառավարությունում, այն դեպքում, երբ ԲՀԿ-ն հրաժարվեց կոալիցիոն կառավարության մաս կազմել:
«Ես առաջիկայում հանդես կգամ համապարփակ հայտարարությամբ եւ կանդրադառնամ բոլոր հարցերին»,-«Հետքի» հետ զրույցում ասաց Հրաչյա Ռոստոմյանը' այդպես էլ չասելով' ի վերջո ԲՀԿ անդամ է, թե հրաժարվել է կուսակցության անդամակցությունից:
«Կրկնում եմ' առաջիկայում հանդես կգամ համապարփակ հայտարարությամբ եւ կանդրադառնամ բոլոր հարցերին»,-ավելացրեց Հ. Ռոստոմյանը:
Նշենք, որ նա 2006 թվականից ՀՀ բասկետբոլի ֆեդերացիայի նախագահն է, իսկ 2010թ. ընտրվել է ՀԱՕԿ-ի գլխավոր քարտուղար:

Грачья Ростомян не хочет комментировать
Сегодня министром по вопросам спорта и молодежи РА был назначен Грачья Ростомян, являющийся “правой рукой” Гагика Царукяна. Последний не захотел отвечать на вопрос о том, как получилось, что он, будучи человеком из окружения Г.Царукяна – лидера партии “Процветающая Армения”, которая отказалась войти в состав коалиции, получил должность в правительстве. “В ближайшее время я выступлю с заявлением и коснусь всех вопросов”,- отметил в беседе с “Hetq”-ом Грачья Ростомян, так и не сказав, является он членом ППА или отказался от членства в этой партии.
“Повторяю, в ближайшее время я выступллю с заявлением, в котором коснусь всех вопросов”,- добавил новоназначенный министр по вопросам спорта и молодежи.
Отметим, что Г.Ростомян с 2006 г. занимал пост председателя Федерации баскетбола Армении, а в 2010 г. был избран генеральным секретарем Национального Олимпийского Комитета Армении.