Վարչապետ Փաշինյանը Մոսկվայում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակին նվիրված զորահանդեսին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիրված զորահանդեսին: Այս մասին հայտնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
Մինչ այդ, Կրեմլում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դիմավորել է ՀՀ վարչապետին և զորահանդեսին մասնակցելու համար Մոսկվա ժամանած Բելառուսի, Ղազախստանի, Տաջիկստանի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի և Թուրքմենստանի ղեկավարներին։
Զորահանդեսից հետո ՀՀ վարչապետը և մյուս երկրների առաջնորդները ծաղիկներ են խոնարհել անհայտ զինվորի հուշահամալիրին:

Премьер-министр Пашинян в Москве присутствовал на военном параде в ознаменование Победы в Великой Отечественной войне
Премьер-министр Никол Пашинян на Красной площади в Москве 9 мая присутствовал на военном параде в ознаменование 78-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне.
Перед этим в Кремле президент РФ Владимир Путин приветствовал премьер-министра Армении и лидеров Беларуси, Казахстана, Таджикистана, Кыргызстана, Узбекистана и Туркменистана, прибывших в Москву для участия в торжественных мероприятиях.
После военного парада премьер-министр Армении и руководители других государств возложили цветы к Могиле Неизвестного Солдата.