Ադրբեջանցիները կրակել են Վարդաձորում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացու ուղղությամբ
Մայիսի 5-ին՝ ժամը 10:55-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Վարդաձոր գյուղի վարչական տարածքում, Ա. Վահանյանը տրակտորով գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են իր ուղղությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից։
«Դեպքի վայր մեկնած Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, Ա.Վահանյանը (ծնված 1971թ.) Ասկերանի շրջանի Վարդաձոր գյուղի վարչական տարածքում` իրեն պատկանող նռան այգում «КТЗ-90» մակնիշի թրթուռավոր տրակտորով, գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով, կրակել են տրակտորի ուղղությամբ, ինչի հետևանքով դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները:

Азербайджанцы стреляли по работавшему в саду арцахскому фермеру
5 мая в 10:55 в Аскеранское районное отделение полиции поступило сообщение о том, что с азербайджанских боевых позиций стреляли по трактору фермера А.Ваганяна, выполнявшего сельскохозяйственные работы на административной территории села Вардадзор. Об этом сообщает полиция МВД Республики Арцах.
Прибывшие на место оперативники установили, что когда А.Ваганян (1971 г.р.) на принадлежащем ему тракторе работал в своем гранатовом саду на административной территории села Вардадзор, с азербайджанских боевых позиций по нему был открыт огонь из стрелкового оружия различного калибра, вследствие чего фермеру пришлось прекратить работу.