Հակոբ Արշակյանը հարց է ուղղել գլխավոր դատախազին՝ Հոկտեմբերի 27-ի և Մարտի 1-ի գործերի քննության ընթացքի մասին
Ազգային ժողովի հերթական նիստի ժամանակ խորհրդարանի փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը հարց է ուղղել գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին՝ Հոկտեմբերի 27-ի և Մարտի 1-ի գործերի քննության ընթացքի մասին։
«Հատկապես կարևորեցի նաև ապօրինի ծագման գույքի և միջոցների բռնագանձման հարցը` մատնանշելով, որ պաշտոնատար անձանց և իրենց ընտանիքների կողմից պետական սեփականության համատարած յուրացումները՝ այգիների, պետական շենքերի, հողերի սեփականաշնորհումները, համակարգային բնույթ են կրել և անհրաժեշտություն կա լայնածավալ միջոցներ ձեռնարկելու ապօրինի ծագման գույքն ու միջոցները Հայաստանի Հանրապետությանը վերադարձնելու առումով։
Գլխավոր դատախազի հաղորդման ընթացքում Աննա Վարդապետյանը ներկայացրեց նաև, որ տասնյակ միլիոնավոր դոլարների անշարժ ու շարժական գույքի, միջոցների մասով այս պահին դատարաններում գործեր, որոշ դեպքերում նաև վերադարձված միջոցներ կան»,- իր ֆեյսբուքյան էջի գրառման մեջ նշել է Հակոբ Արշակյանը։

А.Аршакян поинтересовался у генпрокурора ходом расследования дел о теракте 27 октября и событиях 1 марта
На очередном заседании Национального Собрания сегодня, 3 мая, вице-спикер Акоп Аршакян поинтересовался у генпрокурора Анны Вардапетян ходом расследования дел о теракте в армянском парламенте 27 октября 1999 г. и о событиях в Ереване 1 марта 2008 г.
“Я особо подчеркнул важность конфискации имущества и средств, имеющих незаконное происхождение, отметив, что повсеместные хищения должностными лицами и членами их семей государственной собственности, в частности приватизация парков, государственных зданий, земель, носили системный характер, в связи с чем есть необходимость принять широкие меры по возвращению Республике Армения имущества и средств незаконного происхождения.
В своем выступлении генпрокурор Анна Вардапетян сообщила, что на данный момент в судах рассматриваются дела о недвижимом, движимом имуществе и средствах на десятки миллионов долларов. В некоторых случах уже есть возвращенные средства”,- написал в Фейсбуке Акоп Аршакян.