Արցախի արտգործնախարարը հանդիպել է Լիոնի քաղաքապետին
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը ապրիլի 11-ին Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեին ու նրա գլխավորած պատվիրակությանը։ Այս մասին հաղորդում է Արցախի ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
«Զրուցակիցները քննարկել են պատերազմից հետո Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, անդրադարձել Արցախի շրջափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար խնդիրներին։
Լիոնի քաղաքապետն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, ընդգծել շրջափակումն անհապաղ դադարեցնելու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Ղազարյանը նշել է, որ Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի ջերմ ու բարեկամական վերաբերմունքն Արցախի հանդեպ և շնորհակալություն հայտնել հանդիպումը նախաձեռնելու համար»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում։

Встреча министра иностранных дел Республики Арцах с мэром Лиона
11 апреля министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян принял в Постоянном представительстве Республики Арцах в Республике Армения прибывшего с официальным визитом в Ереван мэра Лиона Грегори Дусе и возглавляемую им делегацию.
Собеседники обсудили ситуацию, сложившуюся после войны вокруг Арцаха, коснулись гуманитарных проблем, возникших в результате его блокады Азербайджаном.
Мэр Лиона выразил свою безоговорочную поддержку народа Арцаха, подчеркнул необходимость немедленного прекращения блокады.
Сергей Газарян отметил, что арцахцы высоко ценят теплое и дружественное отношение Франции к Арцаху, и выразил признательность за инициирование встречи.