ԱԺ նիստը չկայացավ՝ սահմանային լարվածության պատճառով
Ինչպես հայտնել էինք, Ազգային ժողովն այսօր մինչև ժամը 20:00-ն պետք է նիստ անցկացներ՝ գլխավոր դատախազի ներկայացրած միջնորդագիրը՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Սահակյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու վերաբերյալ, քննարկելու համար: ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը հորդորեց գրանցված պատգամավորներին հանել հարցերը, ելույթներ չունենալ՝ Հայաստանի սահմաններին ստեղծված լարվածության պատճառով:
Պատգամավորները հետևեցին ԱԺ փոխնախագահի հորդորին և հարցերը հանեցին, ելույթներ չունեցան, ինչի պատճառով նիստը չի շարունակվի այսօր և կիսատ մնացած հարցերը կքննարկվեն վաղը:
Հակոբ Արշակյանը ուժ և կորով մաղթեց սահմանում կանգնած զինծառայողներին:
Հիշեցնենք, որ Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը հայտնում է, որ ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների:
«Նախնական տվյալներով հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները շարունակում են սադրանքները Տեղ համայնքի ուղղությամբ կիրառելելով ականանետային միջոցներ:

Заседание НС не состоялось из-за напряженности на границе
Как уже сообщалось, сегодняшнее заседание парламента должно было длиться до 20:00 для обсуждения ходатайства генпрокурора о лишении неприкосновенности депутата фракции “Айастан” Мгера Саакяна. Однако в связи с создавшейся на границе напряженной ситуацией вице-спикер НС Акоп Аршакян призвал зарегистрировавшихся депутатов снять свои вопросы и выступления.
Заседание будет продолжено завтра. А.Аршакян также пожелал находящимся на границе военнослужащим силы духа и мужества.
Напомним, что 11 апреля около 16:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь в направлении общины Тех по выполнявшим инженерные работы военнослужащим ВС Армении. Армянская сторона прибегла к ответным действиям. “По предварительным данным, с армянской стороны есть погибшие и раненые. Министерство обороны выступит с дополнительным сообщением”,- говорится в сообщении МО.
Азербайджанские ВС продолжают провокационные действия, применяя в направлении общины Тех минометные средства.