Յունիբանկ Privé-ն Euromoney-ի կողմից ճանաչվել է լավագույն private բանկը Հայաստանում
Հանդիսավոր արարողության ժամանակ, որը տեղի ունեցավ մարտի 29-ին Լոնդոնում, Յունիբանկը Best Domestic Private Bank in Armenia անվանակարգի մրցանակակիր դարձավ:
Բանկային, ֆինանսական և ներդրումային ոլորտի ամենահեղինակավոր և ազդեցիկ պարբերականներից մեկի՝ Euromoney ամսագրի կողմից բանկի աշխատանքի որակի գնահատումը հաստատում է Յունիբանկի բարձր մակարդակը պրեմիում բանկային ծառայությունների և կապիտալի կառավարման ոլորտում:
«Մեր թիմը շնորհակալ է Euromoney-ի փորձագետներին՝ private բանկինգի ուղղությամբ մեր աշխատանքի արդյունավետությունը գնահատելու համար: Հպարտ ենք ձեռք բերված արդյունքներով և ուրախ ենք, որ ավելի ու ավելի շատ մարդիկ են ընտրում Յունիբանկ Պրիվե-ն՝ VIP ծառայությունների և իրենց ֆինանսների կառավարման համար:
Մեր հաճախորդների և նրանց ընտանիքների երկարաժամկետ վստահությունը և բավարարվածության բարձր մակարդակը, որի արդյունքում բանկը ստացավ Euromoney-ի հեղինակավոր միջազգային մրցանակը, կարևոր խթաններ են էլ ավելի հավակնոտ ծրագրերի համար»,- ասաց Յունիբանկ ԲԲԸ-ի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:
2022 թվականին Յունիբանկ Պրիվեի հաճախորդների թիվը 2021 թվականի համեմատ աճել է 30%-ով: Լավագույն միջազգային փորձին համապատասխան մշակված ծառայությունների հատուկ փաթեթները, հաճախորդների հանդեպ հոգատարությունն ու շուրջօրյա աջակցությունը, սպասարկման բարձր որակը բանկին դարձրել են հուսալի գործընկեր, որին հաճախորդը կարող է վստահել՝ ինչպես ֆինանսական, այնպես էլ՝ լայֆսթայլ հարցերի լուծումները: Յունիբանկ Պրիվեն առաջարկում է անհատական ներդրումային ռազմավարության մշակում կապիտալի դիվերսիֆիկացման առավել շահավետ տարբերակների հաշվարկով:
Անձնական մենեջերը միշտ պատրաստ է օգնել ֆինանսական հարցերում և լիարժեք աջակցություն ցուցաբերել բանկային գործարքների իրականացման ժամանակ:
Բանկը ոչ միայն ակտիվորեն զարգացնում է private banking&wealth management Հայաստանում, այլ նաև տրամադրում է ծառայություններ արտասահմանում:
Կոնսյերժ-ծառայությունը հաճախորդներին և նրանց ընտանիքներին աջակցություն է տրամադրում անշարժ գույքի կամ տրանսպորտային միջոցների ձեռքբերման, վիզաների ստացման, արտասահմանում ճանապարհորդության և ուսման կազմակերպման, ավտոմեքենաների վարձույթի, հյուրանոցների և միջոցառումների տոմսերի ամրագրման հարցում:
Այս մոտեցումը Յունիբանկ Պրիվեին թույլ է տալիս խնայել հաճախորդների ժամանակը և դարձնել նրանց կյանքն ավելի հարմարավետ:

Euromoney Names Unibank Privé the Best Private Bank in Armenia
Unibank’s private banking-Unibank Privé- is recognized as the best in Armenia in the Euromoney Global Private Banking Awards 2023.
At the award ceremony on 29 March in London, Unibank received the award in the Best Domestic Private Bank in Armenia nomination.
The recognition of our efforts by Euromoney magazine, one of the most authoritative and influential publications on banking, finance and investment, confirms the high level of Unibank in private banking and wealth management. “Our team is grateful to the experts for the recognition of the effectiveness of our work in the private banking. We have worked hard to improve the Unibank Privé service, trying to consider all requirements of our clients.
We are proud of the achieved results and are pleased that more and more people choose Unibank Privé for premium banking and wealth management. High level of satisfaction and long-term trust of our clients and their families, are important incentives for even more ambitious achievements” said Mesrop Hakobyan, CEO of Unibank.
The number of clients of Unibank Privé has grown by 30% in 2022 as compared with 2021. Special products, developed in accordance with the best international practice, customer care and 24/7 support, high quality of service enables the bank to be a reliable partner both in financial and lifestyle issues.
Unibank Privé offers the development of an individual investment strategy considering the most profitable options. A personal manager is always ready to help with financial matters and provide full support for banking transactions. Unibank actively develops private banking and provides premium services not only in Armenia but also abroad.
Unibank Privé concierge service offers: travel and visa assistance, provision of information about education abroad, car rental and other.
This kind of approach allows Unibank Privé to save our valued clients time and make their life more comfortable.