Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են այգում աշխատող անձանց ուղղությամբ
Մարտի 27-ին ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է երեկ՝ մարտի 26-ին, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի Ներքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ են արձակվել:
Ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել են գյուղատնտեսական աշխատանքները: Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,-նշված է հաղորդագրությունում։

С азербайджанских боевых позиций обстреляли работавших в саду людей
27 марта в 11:30 главный специалист Мартакертского района Комитета управления госинспекциями Республики Арцах Алеша Закарян сообщил полиции, что вчера, 26 марта, противник открыл по ним беспорядочную стрельбу на административной территории города Мартакерт.
Сотрудники полиции установили, что в указанный день около 11:30 с азербайджанских боевых позиций из различных видов стрелкового оружия была открыта беспорядочная стрельба по рабочим, выполнявшим сельскохозяйственные работы в гранатовом саду, принадлежащем Комитету управления госинспекциями Мартакерта. Пострадавших нет. О произошедшем полиция проинформировала командование миротворческого контингента РФ.