Ադրբեջանական զինուժը կրակել է գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող անձանց ուղղությամբ
Արցախի Հանրապետության ոստիկանությունը հայտնում է, որ մարտի 22-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի հերթապահ մասում հաղորդում է ստացվել, որ առավոտյան ժամը 09:30-ի սահմաններում, Ճարտար քաղաքի բնակիչներ՝ Հ. Հարությունյանը, Ա. Ղահրամանյանը, Մ.Ջիվանյանը, Գ.Ղուկասյանը, Կ.Դավթյանը, Ա.Ադամյանը և Դ.Դավթյանը, Ճարտար քաղաքի վարչական տարածքում գտնվող «Կլազին ձոր» կոչվող տեղամասում գտնվող խաղողայգիներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանական զինուժի կողմից արձակված կրակի թիրախում:
Խաղողայգիներին հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից, քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակ է բացվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Տեղեկությունը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

ВС Азербайджана открыли огонь по лицам, выполнявшим сельскохозяйственные работы
Как сообщает полиция Республики Арцах, 22 марта в дежурную часть отделения полиции Мартунинского района поступило сообщение о том, что около 09:30 утра семь жителей города Чартар, выполнявших сельскохозяйственные работы в виноградниках, находящихся на административной территории города, были обстреляны вооруженными силами Азербайджана.
С расположенных по соседству с виноградниками азербайджанских боевых позиций по гражданским лицам был открыт беспорядочный огонь из разных видов стрелкового оружия, вследствие чего сельскохозяйственные работы были прекращены. Об инциденте проинформирован российский миротворческий контингент.