Տիգրան Խաչատրյանն աշխատանքային քննարկում է ունեցել ԱԶԲ պատվիրակության հետ
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաոլո Սպանտիգատիի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին՝ փոխվարչապետը նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը մշտապես եղել եւ մնում է ՀՀ կառավարության վարած բարեփոխումներն ուղեկցող կարեւորագույն գործընկերներից մեկը: Տիգրան Խաչատրյանն անդրադարձել է նաեւ ԱԶԲ-ի հետ ունեցած համատեղ ծրագրերի ընթացքին` կարեւորելով ինչպես խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրերի, այնպես էլ հանրային եւ մասնավոր հատվածում գիտելիքի եւ փորձի փոխանակմանն ուղղված նախաձեռնությունների շարունակական ապահովման անհրաժեշտությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել նաեւ ԱԶԲ-ի` Հայաստանի հետ նախանշած եւ մշակման փուլում գտնվող նոր ռազմավարության հիմնական ուղղությունների շուրջ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Պաոլո Սպանտիգատին նշել է, որ Ասիական զարգացման բանկը պատրաստ է շարունակել օժանդակությունը ՀՀ կառավարության նախաձեռնություններին՝ ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, առողջապահության, կրթության եւ այլ ոլորտներում:

Вице-премьер Тигран Хачатрян провел рабочую беседу с делегацией АБР
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с директором армянского офиса Азиатского банка развития (АБР) Паоло Спантигати.
Приветствуя гостей, вице-премьер отметил, что Азиатский банк развития всегда был и остается одним из важнейших партнеров, сопровождающих проводимые правительством Республики Армения реформы. Тигран Хачатрян также коснулся процесса реализации совместных с АБР проектов, подчеркнув необходимость постоянного обеспечения как крупных инфраструктурных проектов, так и инициатив, направленных на обмен знаниями и опытом в государственном и частном секторах.
Собеседники также обменялись мнениями об основных направлениях новой стратегии АБР с Арменией, которая в настоящее время находится в стадии разработки.
Поблагодарив за прием, Паоло Спантигати отметил, что Азиатский банк развития готов и впредь поддерживать инициативы правительства Республики Армения в сферах развития инфраструктуры, энергетики, здравоохранения, образования и в других отраслях.