Վարչապետն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Ռասմուսեն Գլոբալ» միջազգային քաղաքական խորհրդատվական կազմակերպության հիմնադիր նախագահ և ՆԱՏՕ-ի նախկին գլխավոր քարտուղար Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին հաղորդում է կառավարության մամուլի ծառայությունը։
«Նիկոլ Փաշինյանը և Անդերս Ֆոգ Ռասմուսենը ջերմությամբ են հիշել ս.թ. փետրվարի 18-ին Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում ունեցած հանդիպումը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանային զարգացումների և անվտանգային մարտահրավերների շուրջ: Քննարկվել են Հարավային Կովկասում անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցեր, երկուստեք կարևորվել են այդ ուղղությամբ շարունակական ջանքերը»,- ասվում է պաշտոնական հաղորդագրությունում:

Премьер-министр Пашинян принял председателя организации “Rasmussen Global” Андерса Фога Расмуссена
Премьер-министр Никол Пашинян принял основателя и председателя международной политической консалтинговой организации Rasmussen Global, бывшего генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена и возглавляемую им делегацию.
Никол Пашинян и Андерс Фог Расмуссен с теплотой вспомнили встречу, состоявшуюся 18 февраля текущего года на полях Мюнхенской конференции по безопасности.
Собеседники обменялись мнениями о региональных развитиях и вызовах безопасности. Были обсуждены вопросы безопасности и стабильности на Южном Кавказе, двусторонне была подчеркнута важность продолжительных усилий в этом направлении.