Փոխվարչապետն ընդունել է ՀԲ Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի կայուն զարգացման հարցերով տարածաշրջանային տնօրենին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն այսօր աշխատանքային քննարկում է ունեցել Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) խմբի ներկայացուցիչների հետ: Բանկի պատվիրակությունը գլխավորել է Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի կայուն զարգացման հարցերով տարածաշրջանային տնօրեն Սամեհ Վահբան, ներկա են գտնվել ՀԲ Երեւանի գրասենյակի տնօրեն Կարոլին Գեգինատը եւ ՀԲ ներկայացուցիչներ:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ կառավարության եւ Համաշխարհային բանկի միջեւ կայուն զարգացմանն ուղղված համագործակցության ընթացքին եւ հեռանկարներին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի Հանրապետության հետ Համաշխարհային բանկի ընթացիկ ծրագրերին եւ նախաձեռնություններին՝ զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների եւ տեղական տնտեսության զարգացման, Կանաչ եւ դիմակայուն տնտեսության խթանման, կոշտ թափոնների կառավարման եւ մի շարք այլ ուղղություններով

Вице-премьер Хачатрян провел провел встречу с региональным директором ВБ по устойчивому развитию в Европе и Центральной Азии
Вице-премьер Республики Армения Тигран Хачатрян провел сегодня рабочее обсуждение с представителями группы Всемирного банка (ВБ). Делегацию банка возглавлял региональный директор Всемирного банка по устойчивому развитию в Европе и Центральной Азии Самех Вахба. На встрече присутствовали директор ереванского офиса ВБ Каролин Гегинат и представители ВБ.
Стороны обсудили широкий круг вопросов, касающихся хода и перспектив направленного на устойчивое развитие сотрудничества между правительством Республики Армения и Всемирным банком. В частности, были затронуты текущие программы и инициативы Всемирного банка с Республикой Армения в сферах туристической инфраструктуры и развития местной экономики, продвижения зеленой и устойчивой экономики, управления твердыми отходами и по ряду других направлений.