Հարգանքի տուրք Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում
Արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 35 -րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման և համակարգման պետական հանձնաժողովի նախագահ, Ազգային ժողովի նախագահ Ա. Թովմասյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Արցախյան ազգային- ազատագրական շարժման ընթացքում իրենց կյանքը զոհած հայորդիների հիշատակին:
Ծաղկեպսակ է դրվել Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում՝ որպես հարգանքի նշան Հայրենական Մեծ ու արցախյան պատերազմներում նահատակված արցախցիների հանդեպ:
Հուշահամալիրում էին Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը, պատգամավորներ:

В Степанакерте почтили память погибших за освобождение Арцаха
20 февраля спикер Национального Собрания Республики Арцах, председатель государственной комиссии по организации торжественных мероприятий, посвященных 35-летию начала Карабахского движения, Артур Товмасян посетил мемориал в Степанакерте, где почтил память сыновей армянского народа, отдавших свои жизни за освобождение Арцаха.
К городскому мемориалу были возложены венки в память арцахцев, погибших во время Великой Отечественной и Арцахской войн.
В церемонии возложения венков приняли участие президент Республики Арцах Араик Арутюнян, госминистр Рубен Варданян, депутаты парламента.