Փաշինյանը հանդիպել է ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հետ
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսի հետ: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Զրուցակիցները քննարկել են Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումները, Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ իրավիճակը:
Վարչապետն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ԼՂ-ում ստեղծված ծանր հումանիտար իրավիճակը: Կարևորվել է այս ուղղությամբ միջազգային հանրության հետևողական ուշադրությունն ու հասցեական արձագանքը:

Премьер-министр Пашинян провел встречу с Бобом Менендесом
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Комитета Сената США по международным отношениям Бобом Менендесом.
Собеседники обсудили происходящие в регионе Южного Кавказа развития и ситуацию вокруг Нагорного Карабаха.
Премьер-министр коснулся сложной гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе вследствие незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора. Была подчеркнута важность последовательного внимания и адресной реакции со стороны международного сообщества в этом направлении.