Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն, օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների ֆեյսբուքյան էջեր, Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
«Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն:
ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Азербайджанские спецслужбы распространяют ложные документы об эвакуации жителей Степанакерта
Служба национальной безопасности Республики Арцах сообщает, что азербайджанские спецслужбы, используя фейсбуковские страницы граждан Республики Арцах, распространяют ложные документы об эвакуации жителей Степанакерта, имея целью посеять панику среди населения.
“Призываем не поддаваться ложным сведениям и сохранять спокойствие. СНБ РА полностью контролирует ситуацию на территории республики.
В случае получения сомнительных сведений обращайтесь на официальный сайт СНБ РА или звоните на горячую линию: 047-94-41-26 и 41-26”,- говорится в сообщении.