ԱԺ-ում ևս կադրային փոփոխություններ են սպասվում
ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, երբ ՀՀԿ շտաբը ղեկավարելու կապակցությամբ հրաժարական տվեց, աշխատանքից ազատվեցին նաեւ նրա հետ աշխատողները: ԱԺ արդեն նախկին նախագահ Սամվել Նիկոյանը աշխատանքից ազատեց միայն հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Գոհար Պողոսյանին, մյուսները աշխատանքից ազատվելու դիմումներ ներկայացրեցին ինքնակամ:
Այժմ, երբ Հովիկ Աբրահամյանը նորից ԱԺ նախագահ է, նա հետ է բերում իր հետ աշխատած ԱԺ նախկին աշխատողներին: Առաջինը ԱԺ է բերել Գոհար Պողոսյանին եւ իր հրամանով նշանակել ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակի պաշտոնում:
5-րդ գումարման ԱԺ անդրանիկ նիստի ժամանակ, Հովիկ Աբրահամյանի կողքից չէր հեռանում ԱԺ նախագահ եղած ժամանակ նրա օգնական Գեորգի Մուրադյանը:
«Հետքի» հետ զրույցում Գ. Մուրադյանն ասաց, թե ինքն այս ընթացքում մնացել է ԱԺ պատգամավոր Հովիկ Աբրահամյանի օգնականը, սակայն ամենայն հավանականությամբ այժմ կլինի ԱԺ նախագահի օգնականը: «Ամեն ինչ տանում է դրան»,-ասաց Գեորգի Մուրադյանը:
Լուրեր են շրջանառվում, որ առաջիկայում աշխատանքից ազատվելու է ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Վրեժ Գասպարյանը եւ նրա փոխարեն նույն պաշտոնում նշանակվելու է ԱԺ աշխատակազմի քարտուղարության պետ-աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Թաթուլ Սողոմոնյանը:

В НС ожидаются кадровые перестановки
После того, как председатель Национального Собрания Овик Абрамян подал в отставку с занимаемого поста, чтобы возглавить предвыборный штаб Республиканской партии Армении, заявления об уходе подали также работавшие с ним сотрудники НС. Уже бывший спикер парламента Самвел Никоян отстранил от работы только начальника управления по связям с общественностью и СМИ Гоар Погосян, остальные сотрудники ушли добровольно.
Сейчас, когда Овик Абрамян вновь занял пост главы НС, он привел с собой и своих бывших сотрудников. Первой в Национальное Собрание вернулась Гоар Погосян. Последняя приказом О.Абрамяна назначена прес-секретарем спикера НС.
Во время первого заседания парламента 5-го созыва от Овика Абрамяна не отходил и его помощник Георгий Мурадян.
В беседе с “Hetq”-ом Мурадян сказал, что все это время являлся помощником депутата Овика Абрамяна, но все идет к тому, что он займет должность помощника председателя НС.
Появились также сведения о том, что в ближайшее время от работы будет освобожден руководитель администрации НС Вреж Гаспарян, а его место займет руководитель секретариата администрации и заместитель начальника администрации НС Татул Согомонян.