Ֆիլիպ Դելմոտն ընդգրկվել է Յունիբանկի Խորհրդի կազմում
POD CONSULTING ընկերության հիմնադիր Ֆիլիպ Դելմոտը ընդգրկվել է Յունիբանկի Խորհրդի կազմում: Որոշումը կայացվել է 2022թ. նոյեմբերի 10-ին «Յունիբանկ» ԲԲԸ-բաժնետերերի արտահերթ ընդհանուր ժողովում՝ հաշվի առնելով Ֆիլիպ Դելմոտի բազմամյա միջազգային աշխատանքային փորձը կապիտալի շուկաներում և ներդրումային ոլորտում:
Ֆիլիպ Դելմոտը միջազգային ֆինանսների ոլորտում ճանաչված փորձագետ է, European Expertise & Expert Institute-ի (EEEI) անդամ և Gerson Lehrman Group-ի (GLG) փորձագետ: Ավելի քան 20 տարի նա ղեկավարել է կապիտալի շուկաները Լոնդոնի և Փարիզի ներդրումային բանկերի համար (Bank of America և Credit Agricole CIB):
2016թ.-ից Ֆիլիպ Դելմոտը խորհրդատվություն է մատուցում եվրոպական փոքր և միջին ձեռնարկություններին պարտատոմսերի գծով: Ֆիլիպ Դելմոտը հանդիսանում է ԱՊՀ երկրների ներկայացուցիչ Paris Europlace-ում, Ֆինանսների և ներդրումների հանձնաժողովի նախագահ FBA AEC-ում:
Այդպիսով Յունիբանկի Խորհրդի կազմը հետեւյալն է՝ Գագիկ Զաքարյան (նախագահ), Գեորգի Պիսկով, Էդուարդ Զամանյան, Հրահատ Արզումանյան, Արտեմ Կոնստանդյան, Վարդան Աթայան և Ֆիլիպ Դելմոտ:

It is our pleasure to announce the appointment of Philippe Delmotte, expert&founder of POD CONSULTING, as a Member of the Unibank Board. This decision was made at Unibank OJSC shareholders Extraordinary General Meeting held on November 10, 2022.
Mr. Delmotte is a recognised expert in International finance, member of the European Expertise and Expert Institute (EEEI) and a recurrent expert for the Gerson Lehrman Group (GLG). Over 20 years, he managed capital markets for investment banks in London and Paris (Bank of America and Credit Agricole CIB).
Since 2016, he has been advising European Small and Medium Enterprises in listed and rated Bond financing and Mezzanine acquisition finance. He also currently supervises asset allocations for a European multi-family office of UHNWI.
Philippe is an active participant in the largest CFO network in France (FiPlus), Chairman of the Finances & Investment committee of the Financial Business Association for Euro-Asian Cooperation (FBA EAC) and a representative of Paris Europlace in the CIS.
The current Board members of Unibank are Gagik Zakaryan /Chairman/, George Piskov, Eduard Zamanyan, Hrahat Arzumanyan, Artem Konstandyan, Vardan Atayan and Philippe Delmotte.