Ադրբեջանը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ է բացել հայկական դիրքերի ուղղությամբ
Պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ հոկտեմբերի 14-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
«ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները դիմել են պատասխան գործողությունների և լռեցրել են հակառակորդի կրակը: Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունն ապատեղեկատվություն է տարածել՝ հայտնելով, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են կրակը բացել: Այս պահի դրությամբ իրավիճակը հարաբերականորեն կայուն է»,- նշված է նախարարության տարածած հաղորդագրությունում:

Азербайджан обстрелял армянские позиции
14 октября около 01:30 подразделения вооруженных сил Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по армянским позициям, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы. Об этом сообщает министерство обороны Республики Армения.
“В результате ответных действий подразделений вооруженных сил Армении огонь противника был подавлен. В то же время министерство обороны Азербайджана распространило дезинформацию о том, что якобы огонь был открыт подразделениями ВС РА. На данный момент ситуация относительно стабильная”,- говорится в сообщении.