Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահին և Մակրոնի գրասենյակի խորհրդականին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ֆրանսիայի նախագահի գրասենյակի խորհրդական Իզաբել Դյումոնին և ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի Ֆրանսիայի համանախագահ Բրիս Ռոքֆոյին: Այս մասին հայտնում է Կառավարության մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ վարչապետը կարևորել է Ֆրանսիայի դերը որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ պետություն և ողջունել տիկին Դյումոնի ու պարոն Ռոքֆոյի այցը:
Զրուցակիցները քննարկել են վարչապետ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի՝ սեպտեմբերի 26-ին Փարիզում կայացած հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացմանը վերաբերող հարցեր: Մտքեր են փոխանակվել Պրահայում կայացած ՀՀ վարչապետի, Ֆրանսիայի նախագահի, Եվրոպական խորհրդի նախագահի և Ադրբեջանի նախագահի միջև կայացած քառակողմ հանդիպման արդյունքների շուրջ:
Կարևորվել է ՄԱԿ-ի կանոնադրության և 1991թ. Ալմա-Աթայի հռչակագրի հիման վրա Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի մշակման, ինչպես նաև սահմանազատման աշխատանքների իրականացման ու հայ-ադրբեջանական սահմանին ԵՄ քաղաքացիական առաքելության գործունեության ապահովումը:

Премьер-министр Пашинян принял Изабель Дюмон и Брайса Рокфея
Премьер-министр Никол Пашинян принял советника администрации президента Франции Изабель Дюмон и французского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Брайса Рокфея.
Премьер-министр подчеркнул важную роль Франции как страны-сопредседателя Минской группы ОБСЕ и приветствовал визит г-жи Дюмон и г-на Рокфея.
Собеседники обсудили вопросы реализации договоренностей, достигнутых на состоявшейся 26 сентября в Париже встрече премьер-министра Пашиняна и президента Франции Эммануэля Макрона. Состоялся обмен мнениями по результатам состоявшейся в Праге четырехсторонней встречи премьер-министра Армении, президента Франции, председателя Европейского совета и президента Азербайджана.
Была подчеркнута важность разработки мирного договора между Арменией и Азербайджаном на основе Устава ООН и Алма-Атинской декларации от 1991 года, а также осуществления работ по делимитации границы и обеспечения деятельности гражданской миссии ЕС на армяно-азербайджанской границе.
Были затронуты вопросы безопасности и защиты прав армян Нагорного Карабаха, создания международного механизма переговоров между Степанакертом и Баку, возвращения удерживаемых в Азербайджане армянских военнопленных.