Պրահայում տեղի է ունեցել Հայաստանի եւ Հունաստանի վարչապետների հանդիպումը
Պրահայում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Հունաստանի վարչապետներ Նիկոլ Փաշինյանի և Կիրիակոս Միցոտակիսի հանդիպումը:
Կառավարության հաղորդագրության համաձայն, հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված ագրեսիայի հետևանքներին:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային հանրության, այդ թվում` Հունաստանի կողմից Ադրբեջանի գործողությունների նկատմամբ հասցեական արձագանքն ու ագրեսիայի հետևանքների վերացման ուղղությամբ պահանջները:
Վարչապետ Փաշինյանը և Կիրիակոս Միցոտակիսն ընդգծել են մարտահրավերների հաղթահարման գործում երկկողմ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը: Կարևորվել է նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով փոխգործակցությունը:

В Праге состоялась встреча Никола Пашиняна и Кириакоса Мицотакиса
На полях проходящего в Праге саммита Европейского политического сообщества состоялась встреча премьер-министров Армении и Греции Никола Пашиняна и Кириакоса Мицотакиса.
На встрече собеседники обсудили ряд вопросов повестки дня отношений Армении и Греции. Были затронуты последствия агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении. Никол Пашинян подчеркнул важность адресной реакции международного сообщества, в том числе Греции, на действия Азербайджана, а также требований по устранению последствий агрессии.
Премьер-министры Никол Пашинян и Кириакос Мицотакис подчеркнули необходимость тесного двустороннего сотрудничества в преодолении вызовов. Была подчеркнута также важность сотрудничества в рамках трехстороннего формата Армения-Греция-Кипр.