Հայաստանի ԱԳ նախարարը հանդիպել է Նիկարագուայի արտաքին հարաբերությունների նախարարին
Սեպտեմբերի 21-ին, Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Նիկարագուայի արտաքին հարաբերությունների նախարար Դենիս Մոնկադայի հետ։ Այս մասին հայտնում է Արտաքին գործերի նախարարությունը։
Երկուստեք նշվել է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են բազմակողմ հարթակներում փոխգործակցությունը խորացնելու հեռանկարներին։
Կողմերը քննարկել են նաև միջազգային օրակարգի մի շարք հարցեր։
Արարատ Միրզոյանը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի դեմ Ադրբեջանի ռազմական ագրեսիայի հետևանքները՝ ընդգծելով ագրեսորի նկատմամբ միջազգային հանրության համապատասխան արձագանքի կարևորությունը և ագրեսիայի հետևանքների վերացումը:

Встреча министра иностранных дел Армении с министром иностранных дел Никарагуа
21 сентября в Нью-Йорке министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, принимающий участие в работах 77-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, провел встречу с министром иностранных дел Никарагуа Денисом Монкадой.
Была обоюдно отмечена готовность развивать сотрудничество в областях, представляющих взаимный интерес. Собеседники коснулись перспектив углубления взаимодействия на многосторонних площадках.
Стороны обсудили также ряд вопросов международной повестки.
Арарат Мирзоян представил собеседнику последствия военной агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения, подчеркнув важность надлежащей реакции международного сообщества в отношении агрессора и ликвидации последствий агрессии.