Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն:
Վարչապետի պաշտոնական կայքի հաղորդագրության համաձայն՝ բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սուվերեն տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև ՀՀ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության ուղղությամբ իրագործվելիք քայլերը: Մտքեր են փոխանակվել ԼՂ հարցի կարգավորման բանակցային գործընթացի ընթացիկ վիճակի մասին:
Ընդգծվել է արտաքին սպառնալիքներին դիմակայման համատեքստում համաժողովրդական համերաշխության և համախմբվածության հրամայականը:

Состоялось заседание Совета безопасности в расширенном составе
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось заседание Совета безопасности в расширенном составе.
Помимо членов Совета безопасности, в заседании приняли также участие президент Республики Армения Ваагн Хачатурян, президент Республики Арцах Араик Арутюнян, председатель Национального Собрания Ален Симонян, руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, вице-спикер НС Рубен Рубинян, руководитель парламентской фракции “Гражданский договор” Айк Конджорян.
Обсуждена ситуация, сложившаяся вследствие агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения, а также шаги по защите суверенитета и территориальной целостности Республики Армения. Состоялся обмен мнениями о текущем состоянии переговорного процесса по нагорно-карабахскому урегулированию.
В контексте противостояния внешним угрозам подчеркнута необходимость национальной солидарности и сплоченности.