Արթուր Բաղդասարյանի քաղաքական «ճակատագիրը» հստակեցված չէ
Երբ արդեն հստակեցվեց, որ ԲՀԿ-ն մաս չի կազմելու կոալիցիոն կառավարությանը, կառավարությունում պաշտոնները բաժանվելու են ՕԵԿ-ի եւ ՀՀԿ-ի միջեւ, քանի որ վերջինս լինելով բացարձակ մեծամասնություն` ցանկացել է կոալիցիա կազմել հենց ՕԵԿ-ի հետ: Այս պահին դեռ հստակեցված չէ, թե «Օրինաց երկիր» կուսակցությանը նախարարական ո՞ր պորտֆելներն են հասնելու:
«Այդ թեմայով քննարկումներ գնում են, սակայն կոնկրետ որոշում դեռ կայացված չէ, երբ լինի կտեղեկացնենք»,- «Հետքի» հետ զրույցում ասաց ՕԵԿ մամուլի խոսնակ Հարություն Ամիրյանը:
Նա «իրականությանը չհամապատասխանող» որակեց այն լուրերը, թե իբր առաջիկայում ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը զբաղեցնելու է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը: Ըստ Հարություն Ամիրյանի` Արթուր Բաղդասարյանի պաշտոնի փոփոխության հետ կապված որեւէ քննարկում չի գնում:

Политическая “судьба” Артура Багдасаряна не определена
Поскольку партия “Процветающая Армения” отказалась войти в состав коалиционного правительства, то посты в кабинете министров поделят между собой партия ”Оринац еркир” и Республиканская партия Армении. Последняя, имея абсолютное большинство, захотела сформировать коалицию именно с ПОЕ. На данный момент еще неизвестно, какие министерские портфели достанутся “Оринац еркир”.
“В настоящий момент идет обсуждение этого вопроса, однако конкретное решение пока не принято. Как только решение будет принято, мы известим об этом”,- сказал в беседе с “Hetq”-ом пресс-секретарь ПОЕ Арутюн Амирян.
Он назвал “не соответствующими действительности” слухи о том, что якобы в ближайшее время председатель “Оринац еркир” Артур Багдасарян займет пост руководителя администрации президента РА. По словам А.Амиряна, вопрос об изменении должности Артура Багдасаряна не обсуждался.