Արցախում Հանրային խորհուրդ կստեղծվի
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 12-ին հրամանագիր է ստորագրել Հանրային խորհուրդ ստեղծելու մասին:
Խորհուրդը խորհրդակցական մարմին է, որի բոլոր անդամներն ընդգրկվելու են կամավորության սկզբունքով՝ հասարակական հիմունքներով:
Համաձայն հրամանագրի՝ հաստատվել է Խորհրդի կանոնադրությունը, և նշանակվել են 8 անդամներ, որոնք Խորհրդի կանոնադրությամբ նախատեսված ժամկետներում կազմակերպելու են կառույցի մյուս 17 անդամների ընտրության գործընթացը:
Հրամանագիրն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից և գործում է մինչև Արցախի Հանրապետության գործող Նախագահի լիազորությունների ավարտը:

Президент республики Арцах подписал указ о создании Общественного совета
12 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ о создании Общественного совета.
Совет является совещательным органом, все члены которого избираются по добровольному принципу на общественных началах.
Согласно указу, утвержден устав Совета и назначены 8 членов, которые организуют процесс избрания остальных 17 членов органа в сроки, предусмотренные уставом Совета.
Настоящий указ вступает в силу на следующий день после его официального опубликования и действует до окончания срока полномочий действующего Президента Республики Арцах.