Ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չի բացվել. ՊՆ
«Հայաստանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակ չեն բացել։ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել»,- հայտնում է Հայաստանի ՊՆ-ն:
Իրադրությունը սահմանին, ըստ ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության, հարաբերականորեն կայուն է և ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո:
Հիշեցնենք, որ եւս մեկ հերքում ՊՆ-ն տարածել էր այսօր առավոտյան՝ նշելով, որ սեպտեմբերի 4-ի երեկոյան հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու արևելյան ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել:

ВС Армении не обстреливали азербайджанские позиции – МО
“Подразделения вооруженных сил Армении в ночь с 4-го на 5-е сентября не открывали огонь в направлении азербайджанский позиций, дислоцированных на восточном направлении армяно-азербайджанской границы.  Министерство обороны Азербайджана вновь распространило дезинформацию”,- говорится в сообщении МО РА.
Отмечается также, что ситуация на границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС РА.
Напомним, что сегодня утром МО распространило еще одно опровержение, в котором отмечалось, что вечером 4-го сентября подразделения вооруженных сил Армении не обстреливали азербайджанские позиции, дислоцированные на восточном направлении армяно-азербайджанской гранцы.